Чим відрізняються: рафінована олія, нерафінована та домашня – куди яку додавати, на якій смажити. Здивуєтеся

Олією користуються всі домогосподині. От тільки далеко не всім хазяєчкам відома різниця між рафінованим та нерафінованим видами продукту. А вона доволі суттєва.

Зазвичай, у магазині підбираємо олію за ціною, а не за даними на етикетці. Між тим на етикетку обов’язково слід звернути увагу. Найчастіше, для салату беруть оливкову, а для смаження – соняшникову. Але справа набагато глибша. Отже…

Нерафінована олія

Таку виробляють із сировини, яку обробляють під пресом без очищення. Така обробка надає можливість зберегти корисні речовини у переважній більшості. Смак у нерафінованої олії більш насичений й аромат значно сильніший.

Яка олія краще: рафінована чи нерафінована

Проблема лише в тому, що відсутність очищування в належній мірі призводить до залишків у готовому продукті діоксинів, пестицидів, шкідливих металів тощо. Таку олію не можна лити на пательню, оскільки вона здатна утворювати канцерогени.

Рафінована олія

Зрозуміло, що процес рафінації сприяє очищенню олії від усяких домішок, залишаючи виключно жири тригліцериди. Це дозволяє розігрівати продукт до 230 градусів без жодних проблем.

Зберігається рафінована олія довше, ніж нерафінована. От тільки одна біда – в процесі очищення разом зі шкідливими вичищаються й корисні речовини. Сировина у підсумку втрачає насичений смак.

На якій олії смажити

Обидва види олії придатні до використання під час приготування різних страв. Тільки слід враховувати точку димлення продукту, після якого олія перетворюється на канцероген. Зазвичай нерафіновані олії можна розігрівати до 100-190 градусів. Якщо перевищити допустимі показники, є всі шанси наразитися на небезпеку для здоров’я.

Яка олія краще: рафінована чи нерафінована

Рафіновані олії відрізняються більш високою точкою димлення, що складає не менше 200 градусів. Отже, смажити краще саме на такій. От тільки канцерогени здатні утворюватися і в рафінованому продукті за умови повторного використання. Тож фритюр використовувати багато разів поспіль категорично не рекомендується.

Схожі статті

Горбачова показала, як виросли її доньки від Юрія Нікітіна: на кого стали схожими дівчата – мама чи тато?

Відома українська артистка Ольга Горбачова показала, як її доньки від продюсера Юрія Нікітіна підросла. Знаменитість показала їхні свіжі фотографії.

Курячі рулетики з сиром: ніжні та соковиті всередині, а зовні хрумкі та запашні. Смачнішого ви точно не їли

Рецепт приготування простих та смачних курячих рулетів з сиром, які здивують своїм поєднанням соковитого курячого філе, хрусткого тіста та ніжної сирної начинки.

Гарік Кричевський довго заважав сусідці Ірині Білик будівництвом будинку: чому входини так і не відбулися

Гарік Кричевський з дружиною Анжелою мріяли мати великий просторий будинок. Зводили подібний кілька років поспіль. Натомість пожити в ньому не вдалося жодного дня.