Щорічне забруднення води пластиком до 2030 року може скласти 53 мільйони тонн

Дослідники виявили, що кожна протестована тканина людини може поглинати мікро пластик.

Експерти попереджають, що до кінця десятиліття в річки, озера та океани може потрапляти до 53 мільйонів тонн пластику щорічно, навіть якщо будуть виконані глобальні зобов’язання по скороченню пластикового забруднення.

У новому дослідженні моделювання, опублікованому в журналі Science, екологи, які спостерігають за забрудненням водних екосистем, висловили заклопотаність, заявивши, що для скорочення викидів необхідно зробити більше.

Челсі Рочман, доцент кафедри екології та еволюційної біології Університету Торонто і старший автор дослідження, сказала: «Якщо зростання виробництва і використання пластика не буде зупинений, тога потрібно зробити так коли пластмасові вироби з вичерпаним терміном служби цінуватися, а не стають відходами».

Вона додала: «Світова спільнота повинна координувати фундаментальну трансформацію економіки пластмас, яка скорочує обсяги виробництва первинного пластику і переосмислює те, як ми використовуємо та утилізуємо пластикові матеріали».

Детальніше про забруднення пластиком:

Дослідники виявили, що кожна протестовану тканину людини може поглинати мікро пластик.

За даними дослідників, від 19 до 23 мільйонів тонн, або 11 відсотків, пластикових відходів, що утворилися в усьому світі у 2016 році, потрапило в водні екосистеми.

Вони кажуть, що комп’ютерне моделювання показує, що щорічно у водойми по всьому світу потрапляє від 24 до 34 мільйонів тонн викидів.

Дослідники змоделювали майбутні сценарії, щоб включити що існує зараз стратегії по скороченню забруднення води пластиком, такі як заборона на використання певних пластикових виробів, постійне прибирання сміття та утилізацію пластикових відходів.

Вони виявили, що цих стратегій щодо пом’якшення наслідків недостатньо, щоб тримати під контролем забруднення пластиком, додавши, що будуть потрібні «величезні» зусилля, щоб утримувати викиди нижче восьми мільйонів тонн на рік.

Це буде включати скорочення виробництва пластику у всіх країнах на 25-40 відсотків, підвищення рівня збору і видалення відходів до не менше 60 відсотків у всіх країнах і відновлення 40 відсотків річних викидів пластика внаслідок зусиль з очищення.

Доктор Стефані Боррелл, науковий співробітник Університету Торонто і провідний автор дослідження, сказала: «Щоб зробити це останнє число на користь людей, одна тільки очищення потребуватиме не менше одного мільярда людей, що беруть участь в щорічному міжнародному прибережному заході Ocean Conservancy – Прибирання».

Докладніше про розв’язання пластикової проблеми:

Навіть якщо уряди в усьому світі виконають свої амбітні глобальні зобов’язання, а інші країни приєднаються до цих зусиль по скороченню забруднення пластиком, щорічні викиди в річки, озера та океани в усьому світі можуть скласти до 53 мільйонів метричних тонн до 2030 року.

Це набагато понад вісім мільйонів метричних тонн, які були оголошені неприйнятними у 2015 році.

Питання і відповіді читача: Як пластик потрапляє в океани?

Близько 80 відсотків пластикових відходів, які виявляються сьогодні у Світовому океані, потрапляють з суші. Засмічення, неякісне поводження з відходами та промислова діяльність можуть призвести до потрапляння пластику в навколишнє середовище.

Значна їх частина потім потрапляє в річки та струмки, які забирають її в океан. Це особливо характерно для країн, де відсутня інфраструктура для видалення відходів: за оцінками, два мільярди людей у всьому світі не мають доступу до збору твердих відходів.

Додатково до цього стічні води з наших будинків часто містять малюсінькі шматочки пластику, в тому числі мікро кульки з косметики та волокна одягу з поліестеру. Тому боротьба з забрудненням пластиком вимагає, щоб окремі особи, уряду і компанії по всьому світу працювали разом над скороченням споживання пластика і відходів.

Популярне

Схожі статті

Людмила Барбір заявила, що у неї похитнулося здоров’я після конфузу в ефірі “Сніданку з 1+1”: “Тиск, серце”

Відома українська ведуча Людмила Барбір взимку цьогоріч потрапила у неприємну ситуацію. Знаменитість зізналась, як це вплинуло на її стан і здоров'я.

Ми з чоловіком підсіли на цю смакоту: м’ясо, яке можна їсти губами. Подаю будь-якого до гарніру

Свинина за цим рецептом виходить такою м'якою і ніжною, що її можна їсти губами. М'ясо з підливкою виходить дуже смачним і підходить під будь-який гарнір.

Чекала сезону, щоб приготувати цю смакоту: здобні пиріжки з вишнями, які краще за будь-яку магазинну випічку

Пиріжки з вишнями — це ідеальний десерт для будь-якої нагоди. Вони поєднують у собі ніжне тісто та соковиту, ароматну начинку, яка просто тане в роті.