ТОП-5 п’ять речей, які потрібно знати про Чистий четвер

Чистий четвер також асоціюється з миттям ніг. Ісус омив ноги учням, дія, описане в Євангелії від Іоанна, глава 13, коли Ісус навчав їх бути слугами.

Християни дотримуються Чистий четвер, в пам’ять про Таємну вечерю і про обмивання Ісусом ніг своїх учнів.

Ось п’ять важливих речей, які потрібно знати про Чистий четвер:

Що означає?

Четвер перед Великоднем відомий як Великий. Чистий походить від латинського слова веління і належить до заповіді Ісуса учням: “Любіть один одного, як Я любив вас”.

Що це знаменує?

Великий четвер знаменує Таємну вечерю, яку християни вважають інститутом Святої Євхаристії.

Відома як вечеря Господня або причастя. Це описано в Євангелії від Луки, глава 22. На Таємній вечері зі своїми учнями Ісус переломлює хліб, кажучи: “Це моє тіло”, і наливає вино, кажучи: “Це моя кров”. Потім він просить учнів: “Зробіть це в пам’ять про мене”.

таємна вечеря
Таємна вечеря

Яке свято відзначав Ісус?

Таємна вечеря сходить до єврейської спадщини Ісуса і дотримання їм єврейського свята. Таємна вечеря була пасхальним Седер, святом прісного хліба. Ісус та учні їдять прісний хліб. Великдень – це єврейське свято, присвячений виходу євреїв з Єгипту, коли вони пішли так швидко, що не було часу підійматися хлібу.

Чому миття ніг?

Чистий четвер також асоціюється з миттям ніг. Ісус омив ноги учням, дія, описане в Євангелії від Іоанна, глава 13, коли Ісус навчав їх бути слугами. Це вищий акт служіння лідерства. Ісус наставляє своїх послідовників любити та служити. У більшості католицьких церков ввечері буде меса з евхаристическим святкуванням, яке включає обмивання ніг.

Чистий четвер має темну сторону

Ісус пророкує свою смерть, кажучи, що він більше не буде їсти, аж поки не збудеться Царство Боже. Це також означає акт зради. “Один з вас зрадить мене “, – говорить Ісус. Ісус вказав на Юду Іскаріотського, одного з 12 учнів Ісуса, як на того, хто зрадить його.

Схожі статті

Потап не відповів на ліричне відео Каменських: історія кохання від початку до кінця, який їм напророчили

Потап не відповів на ліричне відео, яке оприлюднила в Інстаграмі Настя Каменських. Невже зіркове подружжя дійсно знаходиться на межі розлучення і це все не плітки?

Беру жменю фаршу та четвертинку капустини: готую на вечерю котлети з капустою, які не схожі на голубці

Набридли звичайні котлети, а готувати вечерю потрібно? Новий рецепт курячих котлет з капустою, які не мають нічого спільного з голубцями, точно внесуть різноманітність у ваш раціон.

Tayanna пригадала тата свого сина, який покинув родину заради Ані Лорак: “У нас тато як підлітний птах”

Співачки Tayanna й Ані Лорак мали одного чоловіка на двох. Перша навіть спромоглася народити Єгору Глєбу сина. Чи спілкується нащадок зі своїм біологічним батьком?