Лайлива фраза Діда Панаса ввійшла до словників: чи й справді дідусь заматюкався в прямому ефірі

Всі, хто народився у другій половині ХХ сторіччя, чудово пам'ятають Дідуся Панаса, під казочки якого вкладалися спати в дитинстві. Потім казкар раптово зник із програми "На добраніч, діти". І тільки тепер ми дізналися, що насправді спричинило звільнення видатного актора з Українського телебачення.

Петро Вескляров, який розважав радянських дітлахів цікавими оповідками, якось не стримався і в прямому ефірі сказав фразу, що стала крилатою ще задовго до “руського воєнного корабля”. Дідуся Панаса миттю прибрали з телеекранів, коли почули: “Отака х…ня, малята”. Згодом ця фраза увійшла до словника з лайками Плуцер-Сарно-Дуліченко-Рудньової.

Щоп’ятниці Дід Панас розважав дітлахів казочками протягом 17 років

З’ясувалося, що нестриманий артист, якого дітлахи буквально засипали листами, мав доволі складну біографію. Народився він ще до революції в єврейській родині. У Тальному, де зростав маленький Пінхас Хаймович Вескляр, була синагога, яку відвідувала вся велика родина.

Петро Вескляров в ролі Олекси Довбуша

Під час Другої світової війни 18-річний хлопчина служив у похідному театрі й опинився в полоні у німців. Оскільки гарно володів українською мовою, назвався Петром Вескляровим. Це врятувало життя молодику. Після війни колишньому полоненому заборонили жити в столиці. То переселився до Луцька, де грав у театрі. Жили з дружиною і сином у комуналці.

Петро Вескляров з онуком

Коли часи змінилися, Петро надумав перебратися до столиці, щоб працювати на студії Довженка, але дружина не схотіла їхати за ним, тож довелося розлучитися. Йому пропонували ролі в кіно, але грошей було недостатньо, тому Петро пройшов проби ще й на ведучого дитячої програми на радіо Діда Панаса. Актору на той момент був лише 51 рік. За 2 роки програма перекочувала на телебачення. Голомозий Петро вбрався в перуку і знімався посеред декорацій сільської хати. Успіх серед малечі він мав шалений. Коли одного разу дідусь кашлянув, то з усієї України йому надійшли посилки з медом.

Пам’ятна дошка, присвячена Петру Весклярову

Є чимало свідчень від людей, що дідусь Панас дійсно вилаявся в прямому ефірі, але самого запису програми на телебаченні не збереглося, тож підтвердження цьому немає. За офіційною версією, актора звільнили, бо він став забувати текст і плутати казки, починаючи розповідати одну і перескакуючи на іншу.

Поділитися статтею

Зараз читають

Позитив і його колишня дружина Анна

Анна Андрійчук вперше розповіла про розлучення з Позитивом: “Ми більше не чоловік і...

Екс-соліст групи "Время і Стєкло" Позитив розлучається з дружиною після 8 років шлюбу.
Психологічний тест –  Яка ти господиня?

Психологічний тест – Яка ти господиня?: виберіть ліжко, яке найбільше подобається, і дізнайтеся...

Порядок і чистота, брудний посуд і гора пилу? Пройдіть швидкий психологічний тест, щоб дізнатися яка ви господиня.
Володимир Остапчук та Олена Войченко

Володимир Остапчук заявив, що не знає, де і з ким зараз його діти від...

Відомий український шоумен і телеведучий Володимир Остапчук після скандального розлучення з колишньою дружиною Оленою Войченко не має можливості спілкуватися з дітьми.
Пальчики в клярі - простий рецепт для вашого святкового столу

Давно забутий рецепт: неймовірно ніжні і смачні пальчики на святковий стіл

Соковита і ситна закуска стане відмінним рішенням, якщо потрібно щось швидко приготувати для гостей або святкового столу.

Популярне за тиждень

Популярне