Комунальні тарифи в Україні – прогноз аналітиків

Author name 4 Серпня 2021 в 11:08

Поділитися статтею

Прогноз тарифів на газ
Прогноз тарифів на газ

Під час літнього, жаркого періоду збільшується використання газу, бо зростає витрата енергії на кондиціювання.

Жителі України не сильно вітають збільшення вартості комунальних послуг в нашій країні. Чому збільшуються розцінки та що буде найближчим часом з цінами на газ, опалення та іншими комунальними послугами? На це питання можуть дати відповідь і спрогнозувати тільки аналітики.

Юрій Ковальчук, який є Членом Спостережної ради Інституту енергетичних стратегій констатує. “Нафтогазу” довелося переглянути ціни на газ і збільшити її, що заробити.

Яка очікується ціна на газ?

Зараз більше ставати газової генерації, зменшується вугільна. Під час літнього, жаркого періоду збільшується використання газу, бо зростає витрата енергії на кондиціювання. Це одні з причин, чому ростуть ціни на газ. Юрій Ковальчук повідомляє, що газу, який видобувається в Україні на 100% вистачає, для задоволення населення. “Нафтогаз” реалізує його за ціною 9600 гривень за 1000 кубічних метрів.

Юрій Ковальчук порівнює ціну газу в Європі, де вона становить 470 доларів США (18 000 грн.). Тому, на його думку, ціна в нашій країні нормальна. Хоча необхідно робити поправку на те, яка заробітна плата в Україні та в Європі.

Юрій Ковальчук вважає, що ризиків по підняттю цін немає. Однак як він же повідомляє, що є тільки один ризик – це “Нафтогаз”, який, щоб заробити може підняти вартість газу до 12000 – 14000 гривень.

Тому вигідно мати річний тариф на споживання газу, а також договір. Тому необхідно заздалегідь подумати на якому тарифі потрібно перебувати.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею