(Відео) Японське місто використовує роботів-монстрів-вовків, щоб відлякувати ведмедів – і це працює

Author name 24 Листопада 2020 в 18:11

Поділитися статтею

Вовк-монстр відлякує ведмедя
Вовк-монстр відлякує ведмедя

За даними The Guardian, з вересня 2020 року в місті стало більше зустрічей з ведмедями, що змусило урядовців вжити заходів – хоча і незвичайним способом.

Машини активуються рухом і мають світлодіодні стробоскопи в очах.
Чиновники в Такікава, Японія, встановили цих жахливих волкоподібних роботів, щоб відлякувати бродячих ведмедів.
У японському містечку Такікава, розташованому на північному острові Хоккайдо, є незвичайне видовище: жахливий робот-вовк.
Робот, який виявляє рух, при наближенні буде видавати миготливі вогні та видавати страхітливий звук, і, як повідомляється, він був встановлений для запобігання вторгнення ведмедів.
За даними The Guardian, з вересня 2020 року в місті стало більше зустрічей з ведмедями, що змусило урядовців вжити заходів – хоча і незвичайним способом.
Робот, якого звуть Вовк-монстр, сидить на узвишші та має пухнасте тіло і загрозливе обличчя з яскраво-червоними очима.
На перший погляд, робот виглядає як прикраса Хелловіну, яке залишилося після того, як моторошні свята закінчилися.
Але у Жахливого Вовка є набагато більш практичне призначення. Ведмеді звичайні в сільських районах західної та північної Японії, особливо в кінці року, коли тварини наїдаються, готуючись до довгої зимової сплячки.
Спостереження за ведмедями в цьому місті досягли свого піку за останні п’ять років, і в цьому році також були зафіксовані десятки нападів ведмедів, принаймні два з яких закінчилися смертельним результатом.
У 2019 нападу піддалися 157 осіб.
Є припущення, що скорочення кількості жолудів і горіхів, доступних в дикій природі, змусило ведмедів переселитися в більш густонаселені райони в пошуках їжі.
Оскільки проблема ведмедів зростає, що може привести до більшої кількості смертей, місцева влада скликали термінову нараду, щоб розв’язувати це питання. Серед короткострокових рішень була установка пари цих роботів Monster Wolf, щоб відлякати бродячих тварин.

Спочатку машини були спільним творінням машинобудівної фірми Ohta Seiki, Університету Хоккайдо і Токійського сільськогосподарського університету для захисту від хижаків від місцевої худоби.
Перші роботи були розміщені на сільськогосподарських угіддях Хоккайдо у 2016 році та були настільки успішними, що зараз в різних місцях Японії встановлено близько 62 роботів.
Ці роботи коштують близько 4000 доларів кожен і працюють від сонячної енергії. У той час фермерам була надана можливість здавати машини в оренду на щомісячній основі.
Роботи активуються рухом і при спрацьовуванні хитають головами, запускають стробоскопи з очей і можуть видавати 60 різних звуків, від страшних воїв до механічних звуків.

https://twitter.com/i/status/1318076693597343746

 

“Я впевнений в відлякуванні ведмедів, тому що я придумав різні ідеї. Я сподіваюся, що це допоможе створити середовище, в якій можуть співіснувати люди та ведмеді. Ось і все “, – сказав японському новинному агентству NHK Юджі Ота, президент компанії-виробника Monster Wolf.
Дійсно, ці роботи становлять собою гуманну альтернативу ловлі та вбивства ведмедів. Поки їх можна утримати від входу в міста, можливо, людина і ведмідь зможуть жити пліч-о-пліч без проблем.
Робот Monster Wolf – це свого роду ода реальним хижакам, колись населяли частину Японії. На думку дослідників, японські вовки вимерли в країні не менше століття.
Останки останнього відомого вовка в країні були передані в Лондонський музей природної історії зоологом в 1905 році.
Але з 1990-х років сільські жителі неодноразово бачили вовків. Це призвело до загадки, відомої як японські «примарні» вовки, яка передбачає, що деякі вовки все ще можуть існувати серед сільських гір.
Що стосується цих роботів-вовків, міська влада в Такікава досі заявляли, що вони ефективно утримують ведмедів якомога далі від міста.

 ""З того часу як були створені «Вовки-монстри», не було ніяких повідомлень про спостереження ведмедів по всьому місту, і, якщо успішне випробування продовжиться, місто може встановити більше роботів в більшому масштабі навколо периметра міста.
Неясно, чи знайде місто менш метод, що шокує довгострокового розв’язання своєї проблеми з ведмедями.
Тим часом однак, і жителі можуть не захотіти заходити надто далеко, щоб не зіткнутися віч-на-віч з механічним Вовком-Монстром.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею