ТОП-4 основних причин, чому бабусі люблять своїх онуків більше, ніж своїх дітей

Онуки - щасливі власники розширеного співчуття і розуміння. І вони високо цінують те позитивне ставлення, яке їх бабуся і дідусь так щасливі їм обдарувати.

Хоча, без сумніву, я узагальнюю тут, мій більш ніж 30-річний досвід роботи терапевтом привів мене до досить цікавого висновку про сім’ї: а саме, що бабусям і дідусям, здається, набагато легше любити своїх онуків або, по крайней мере, демонструвати любов для них – чим вони коли-небудь робили своїх власних дітей.

Крім того, їхні онуки (зазвичай мої клієнти) часто знаходили більш комфортним і втішним довіру бабусі і (хоча і не так сильно) дідусеві, ніж своїм батькові й матері.

Якщо допустити загальну точність моїх відкриттів в цій області – і допустити, що є численні винятки з моїх спостережень – чому це повинно бути так?

Дозвольте мені запропонувати кілька ймовірних причин:

1. Старший, більш м’який.

Не можна заперечувати, що деякі люди з віком озлоблюються. Але переважна більшість з нас стає менше скутим, менше втрачає форму через повсякденних розчарувань. Крім того, у міру того, як люди стають старше, їх очікування щодо інших стають більш скромними, оскільки вони стають більш майстерними в сприйнятті світу таким, яким він є.

Як вони хотіли б, щоб це було. Їхнє ставлення більш терпиме, терпиме і поблажливе. В результаті вони, ймовірно, будуть ставитися до провини своїх онуків набагато менш різко, ніж у випадку, коли вони виховували власних дітей (тобто батьків своїх онуків). Так щось, що могло їх турбувати – чи навіть розсердити – в ваших словах і діях, коли ви були молоді, тепер вони можуть визнати більш-менш відповідають віку: поведінка, навряд чи привертає негативну увагу і негайне виправлення або покарання.

2. Безперечні тяготи виховання і втішні радості бабусь і дідусів.

Не підлягає навіть сумніву, що виховання дітей – важке завдання. Діти можуть бути важкими (іноді навіть надзвичайно). Вони часто виснажують ваше терпіння, як би ви не старалися зберігати спокій перед лицем їх невимушеного і неслухняного поведінки. Вони можуть бути метушливим, плаксивим, вимогливим, сварливі, вперто не бажають співпрацювати, необачно імпульсивними часом просто противними.

Але переходячи до наступного покоління, бабусям (або бабусям і дідусям в цілому) зазвичай не доводиться мати справу зі своїми онуками в найбільш важких для них умовах. Від них також не потрібно виконувати дисциплінарні обов’язки, тому вони можуть бути більш поблажливими. Завершивши важку, тривожну і надміру відповідальну роботу по вихованню дітей, вони знаходяться в набагато кращому становищі, щоб просто розслабитися і насолоджуватися всім, що діти говорять і роблять, що робить їх такими милими: їх що відсвіжує невинністю, творчою грою, нескінченне почуття подиву і цікавості, дивно нові (і навіть чарівні) способи самовираження і так далі. Щоденні стреси, пов’язані з вихованням дітей, в цих зовсім інших відносинах між дідусем і бабусею практично відсутні. І тому їх роль менш складна, менш втомлює і менш трудомістка.

Б
Бабуся, дідусь і внучка

3. Бабусі більше намагаються (кінець кінцем, вони всього лише номер два).

У певному сенсі діти повинні любити своїх батьків. Незалежно від того, наскільки добре з ними поводяться, вони все ж настільки залежать від своїх опікунів, що дуже зацікавлені в тому, щоб знайти спосіб надійно «прив’язатися» до них. Добре відомо, що діти можуть ще більше прив’язуватися до батьків, які піддаються емоційному, фізичному або навіть сексуальному насильству. І як же може бути інакше, коли їх потреби настільки великі, що вкрай важливо зробити все можливе, щоб відчувати себе в безпеці в родині?

Навпаки, союз дитини з бабусею і дідусем, не заснований на такій величезній залежності, ніде не відчуває для них такий критичності. Так що бабусі й дідусі взагалі не можуть приймати це як належне. Це потрібно заробити. Ось чому бабусі та дідусі – і особливо бабусі – будуть щосили намагатися прив’язати своїх онуків до себе.

І це одна з причин, по якій вони можуть бути відомі тим, що псують потомство своїх нащадків. Приходячи в гості, вони можуть принести їм екстравагантні подарунки (не кажучи вже про смачне домашнє печиво!); водите їх в парки та на дитячі майданчики (поки вони безсоромно обсипають їх частуваннями) і взагалі балуйте їх при кожній нагоді.

Не дивно, що батьки дітей іноді можуть відчувати себе зобов’язаними встановити межі того, наскільки вони дозволять бабусям і дідусям балувати своїх дітей, не бажаючи, щоб вони звикли до такого особливого поводження і, таким чином, розвинули почуття власної гідності. Можливо також, що батьки можуть ображатися на бабусь і дідусів за те, що вони дали своїм дітям набагато більше свободи дій, позитивного уваги та прихильності, ніж вони могли пригадати, коли вони були молоді.

4. Імовірність перероблювання.

Коли батьки старіють, вони нерідко думають (і, можливо, розмірковують) про минулі помилки, які вони робили зі своїми дітьми, коли вони росли. Фактично, коли діти стають старше, вони самі з більшою ймовірністю будуть критикувати своїх батьків за те, що, на їхню думку, було шкідливим в їх вихованні.

Можливо, вони відчували себе надмірно контрольованими, неповажними, їм постійно читали лекції або їм не давали стільки заспокоєння і підтримки, скільки їм було необхідно (а в той час вони просто не могли сформулювати).

Бабусі та дідусі (і, знову ж таки, бабусі особливо) можуть прагнути виправити ці минулі невдачі, проявляючи більше уваги – і проявляючи більше любові та турботи – до дітей своїх дітей. Володіючи великим терпінням, щирістю, співчуттям і мудрістю, вони знаходяться в прекрасному стані, щоб забезпечити своїх онуків тим, чого багато років тому вони могли навіть не запропонувати своїм власним дітям.

Зайве говорити, що їхні онуки – щасливі володарі такого розширеного співчуття, теплоти та розуміння. І вони високо цінують те позитивне ставлення, яке їх бабуся і дідусь так щасливі їм обдарувати. Адже прозорість такої турботи та відданості в цих відносинах, розділених двома поколіннями, може виходити далеко за межі того, що дитина може випробувати зі своїми батьками. І їх вдячність за всю цю безумовну любов (тобто почуття, що їх цінують виключно для себе) чи не вистачає бабусям і дідусям, які теж вдячні за визнання, яке вони, можливо, ніколи не отримували від своїх власних дітей.

На закінчення я приведу кілька моїх улюблених цитат про ці виняткових відносинах, які в ідеалі дають те, що я б назвав двонапрямний вихованням. І ви помітите, що деякі з цих цитат (хоча, можливо, і перебільшені) відображають деякі з ідей, які я вже запропонував:

“Ідеальна любов іноді не настає до першого внука “. -Уельская прислів’я
“Бабусі – це мами, у яких багато глазурі “. -Автор невідомий
“Дитині потрібні бабуся і дідусь, чиїсь бабусі та дідусі, щоб трохи безпечніше вирости в незнайомому світі “. -Чарльз і Енн Морс
“Наші внуки приймають нас за самих себе, без докорів або зусиль, щоб змінити нас, як ніхто за всю нашу життя ніколи не робив, ні наші батьки, брати та сестри, дружини, друзі – і майже ніколи не наші власні дорослі діти “. -Рут Гуд
“Бути бабусею і дідусем достатньою мірою знімає з нас відповідальність, і ми можемо дружити “. -Аллан Фром
“Коли дідусь і бабуся входять у двері, дисципліна вилітає з вікна” [!]. -Огден Неш
“У бабусь ніколи не закінчуються обійми та печива “. -Автор невідомий

Популярне

Схожі статті

Цей десерт став моїм коронним. Готую майже щодня, і він не набридає: ситний торт із печивом та арахісом

Жоден ласун не може провести жодного дня без смачного десерту. Сьогодні ми підготували незвичайний і простий рецепт торта, який полюбиться кожному після першої спроби і стане частим гостем на столі.

Ще навіть не підлітки, а вже фарбуються як дорослі: як виглядають діти Кравець, Мішиної і Камінської (ФОТО)

Знаменитості самі мають схильність до епатажу й своїм дітям не забороняють робити все, що заманеться. Малятка ще не сягнули підліткового віку, а вже експериментують із зовнішністю на повну.

Неймовірний літній десерт. Мої домашні випрошують щовечора: пісочний рулет із начинкою з ожини

Напевно, кожен не може уявити життя без смачної випічки. Вона незамінна на святах та просто для затишного вечора. Сьогодні ми підготували рецепт пісочного рулету з ожиною, який сподобається кожному.