Як успішно і правильно вирощувати моркву: від насіння до столу

Author name 16 Березня 2021 в 17:03

Поділитися статтею

Морква
Морква

Є кілька способів посіяти насіння моркви. Ви можете сіяти їх акуратними рядами або злегка розсипати насіння по ширшій поверхні ґрунту.

Морква – одна з моїх улюблених речей для вирощування в саду. Вона красива, смачна, універсальна на кухні, добре зберігається і, найголовніше, – ох уже ці врожаї! Мало що може зрівнятися з бентежним очікуванням і нагородою, коли ви дістанете вирощену в землі морква. Так. Багато. Весело! До того ж смак моркви, вирощеної в домашніх умовах, просто не має собі рівних. Зелень моркви теж їстівна і смачна.

Просто почекай. Ви будете розкопувати та насолоджуватися своїми довгими хрусткими красунями в найкоротші терміни!

Сорти моркви

З усіх десятків сортів моркви, які ми вирощували за ці роки, є кілька основних фаворитів, до яких ми постійно повертаємося. У наших морквяних грядках ви майже завжди знайдете апельсиновий солодкий сорт Nantes, жовтий Jaune Obtuse du Doubs і цей Cosmic Purple. Вони створюють чудовий райдужний урожай і є для нас надійними виробниками.

Коли садити морква

Морква, як правило, є культурою для більш прохолодної погоди, що ідеально підходить для весни та осені в більшості кліматичних умов. Насіння моркви найкраще сіяти прямо на вулиці, і від посадки до збору врожаю може пройти від 3 до 4 місяців.

У прохолодну весняну погоду насіння моркви проростають повільніше, так що наберіться терпіння.

Для раннього літнього врожаю посійте насіння моркви навесні. Їх можна сіяти прямо на відкритому повітрі за пару тижнів до останніх весняних заморозків. Для осіннього врожаю сійте насіння в кінці літа – початку осені – якщо можливо, приблизно за 10-12 тижнів до середньої дати перших заморозків.

Підготовка ґрунту для вирощування моркви

Правильна консистенція ґрунту, можливо, є одним з найбільш важливих аспектів успішного врожаю моркви. Як і довгі коренеплоди, морква найкраще росте на рихлому, пухнастою, добре дренованому грунті.

Один з найпростіших способів глибоко обробити ґрунт – використовувати широку вилку.

Морква не любить особливо родючих ґрунтів. Вони будуть переносити дуже м’які добрива з повільним вивільненням і трохи витриманого компосту, але не більш. Добрива з високим вмістом азоту або сильний гній можуть викликати розгалуження моркви, освіту зайвих ніжок, бічних коренів або навіть розкол.

Як сіяти насіння моркви

Морква найкраще росте при прямому посіві. Як і більшість коренеплодів, погано переносяться пересадкою.

Є кілька способів посіяти насіння моркви. Ви можете сіяти їх акуратними рядами або злегка розсипати насіння по ширшій поверхні ґрунту. Ми експериментували з обома методами, і обидва показали хороші результати! Ключ до хорошого урожаю моркви – це правильне проріджування більшою мірою, ніж метод посіву.

Розкид насіння

Злегка розсипте насіння моркви по поверхні ґрунту. Постарайтеся, щоб вони були рівномірно розподілені по грядці, контейнеру або спеціально відведеного місця для вирощування. Я зазвичай насипаю невелику купку в одну руку, а інший використовую, щоб збирати і посипати щіпку тут і там – майже так само, як якби ви посолити або прикрасили їжу.

Морква

Що таке гарне кількість насіння? Ну, це ніби як складно пояснити, але я спробую. Щипав і посипаю, поки не дізнаюся, що вся грядка легко посипана насінням моркви. Досить того, що в кожній області, яку я дивлюся, є насіння. Ніяких величезних порожнин оголеного грунту, але і не десятки насіння, насипаних один на одного.

Річ у тому, що вони можуть не всі прорости, тому я не хочу сіяти занадто мало. А якщо потім вони здадуться багатолюдними? Я завжди можу їх розбавити, і, ймовірно, в будь-якому випадку мені це знадобиться. Досить рівномірний розподіл важливіше точних сум.

Посів рядами

Щоб садити моркву в більш чіткі ряди, намітьте лінії ряду або створіть дуже дрібні борозни на відстані 5-7,5 см один від одного. Злегка посипте насіння моркви уздовж кожного ряду. Або залиште насіння непокритими, або просто засипте насіння ґрунтом.

Злегка прикривайте насіння
В інструкціях на упаковування насіння моркви часто говориться сіяти на поверхні або просто засипати насіння ґрунтом. Ми вибираємо останнім. Я виявив, що якщо я залишаю їх відкритими, насіння розвіваються на вітрі, рухаються, коли ми поливаємо, занадто швидко висихають і спокушають птахів!

Тому, коли насіння будуть розміщені, поверніться і використовуйте той же метод, щоб злегка присипати насіння дуже тонким шаром ґрунту. Додайте жменю пригорщі, щіпку за щіпкою, поки вся поверхня не буде покрита не більше ніж 1 см ґрунту. Якщо поверх насіння укладено занадто багато землі, вони будуть з усіх сил намагатися прорости!

Вода

Після посіву насіння акуратно полийте поверхню. Я говорю злегка намочити, тому що ви не хочете, щоб вони збилися в купу. Під час проростання намагайтеся підтримувати регулярне і рівномірне зволоження. На цьому етапі необов’язково проводити глибокий полив, але тримайте поверхню ґрунту вологою. Так, це може означати невеликий полив кілька разів на тиждень. Іноді для проростання насіння моркви можуть знадобитися тижні.

Після проростання підтримуйте хороший глибокий постійний рівень вологості. Морква любить воду! Необов’язково поливати їх щодня, але якщо ви уникнете висихання ґрунту, вони будуть вам вдячні! Чим глибше у них буде доступ до води, тим глибше (довше, більше!) Вони будуть рости.

Ви коли-небудь збирали волохату моркву? Однією з причин може бути надлишок азоту, але найбільш часта причина – брак води! Сама морква – це корінь, але якщо їй не вистачає води, вона пошле маленькі коренеплоди в пошуках більшого! Волохата морква – це не кінець світу, але вона є хорошим індикатором того, що ви не поливали.

Лайфхак

а
Лайфхак

Є ще один спосіб посадки моркви. Він універсальний. Просто візьміть пластикову пляшку і насипте туди насіння моркви. Збовтайте і невеликий цівкою виливайте в рядки. Потім присипте землею.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею