ТОП-3 ознак серцевого нападу при печії

Атаки на серце вимагають швидкої реакції, щоб зменшити ризик незворотного пошкодження, але багато людей не реагують на початкові попереджувальні знаки. Це тому, що симптоми легко сплутати з менш серйозними станами, такими як печія.

Атаки на серце вимагають швидкої реакції, щоб зменшити ризик незворотного пошкодження, але багато людей не реагують на початкові попереджувальні знаки. Це тому, що симптоми легко сплутати з менш серйозними станами, такими як печія.

Ось три способи сказати, що ваша печія може вказувати на те, що у вас серцевий напад.

Проблема в тому, що люди схильні ігнорувати попереджувальні знаки і відкладати звернення за допомогою, тому що вони приписують свої симптоми менш серйозним основним станам.

Одним з яскравих прикладів цього є печія, відчуття печіння в грудях, викликане шлунковою кислотою, що йде до стравоходу через горло.

Стравохід м’язова трубка, що з’єднує горло зі шлунком

Оскільки стравохід і серце розташовані поруч один з одним, кожен з них може викликати біль у грудях, тому печію легко сплутати з серцевим нападом, пояснює Американська кардіологічна асоціація (AHA).

За даними Британського фонду серця (BHF), існує кілька способів визначити різницю між печією і інфарктом.

Як пояснює BHF, якщо у вас раніше не було печії або нетравлення шлунка, і ви відчуваєте постійну пекучий біль у грудях або біль в грудях в поєднанні з іншими симптомами серцевого нападу, негайно телефонуйте в швидку допомогу.

Симптоми серцевого нападу:

Біль в грудях або дискомфорт, який раптово виникає і не проходить. Це може бути відчуття тиску, здавлювання або тяжкості в грудях

Біль, яка може поширитися на ліву чи праву руку або може поширитися на шию, щелепу, спину або живіт

Почуття нудоти, пітливості, сплутаність думки або задишки

Якщо ви схильні до печії або нетравлення шлунка і у вас спостерігаються ті ж симптоми, що і зазвичай, проте, прийміть заходи, які ви зазвичай робите для полегшення вашого дискомфорту, такі як прийом ліків або питної води.

«Якщо відчуття печіння в грудях залишається, або воно починає поширюватися на руки, шию чи щелепу, негайно телефонуйте в швидку допомогу, так як у вас може бути серцевий напад», попереджає він.

За словами Мері Енн Бауман, доктора медичних наук, автора, практикуючого лікаря і медичного директора з охорони здоров’я жінок в INTEGRIS Health Systems, є ще один спосіб пояснити різницю.

«Я говорю своїм пацієнтам, що якщо ви відригнеться і симптоми зникнуть, це, ймовірно, пов’язано не з вашим серцем, а з вашим стравоходом», сказав Бауман.

Вона додала: «Але якщо у вас задишка або пітливість, то це, ймовірно, проблема з серцем»

Згідно AHA, якщо ви не впевнені, що це печія або ваше серце, негайно зверніться до лікаря.

Дуже легко переплутати ці дві проблеми, тому дозвольте лікаря виключити найбільш серйозну можливість.

Що робити далі

Якщо у вас був серцевий напад, важливо, щоб ви відпочивали, чекаючи швидкої допомоги, щоб уникнути непотрібного навантаження на серце.

Якщо аспірин доступний і у вас немає алергії на нього, повільно жуйте, а потім проковтнути таблетку для дорослих (300 мг), поки ви чекаєте швидку допомогу.

Як це пояснюється: аспірин допомагає розріджувати кров і покращує кровопостачання серця.

Як знизити ризик серцевого нападу

За даними British Heart Foundation, є як фактори ризику, які ви можете контролювати, так і чинники, які ви не можете змінити.

Контрольовані фактори ризику включають в себе:

 1. Їжте здорову їжу.
 2. Бути фізично активним.
 3. Дотримуйтеся здорового ваги і худніть при необхідності.
 4. Не паліть.
 5. Скоротити вживання алкоголю.
 6. Контролювати високий кров’яний тиск.
 7. Контроль рівня холестерину.
 8. Контролювати рівень цукру в крові (якщо у вас діабет).
 9. Отримайте рада про здоровий спосіб життя.

Фактори ризику, які ви не можете контролювати, включають:

 1. Історія родини.
 2. Попередній серцевий напад.

ЧИТАЙ ТАКОЖ: ТОП-8 міфів та фактів про коронавірус, які повинен знати кожен чоловік

Нагадаємо, Крихітний покинутий щеня і кошеня – кращі друзі

Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Одна хвилина .

Популярне

Схожі статті

Закусок багато не буває: огірки по-корейськи — знаменита страва кімчі. Це не лише смачно, а ще й корисно

Коли справа доходить до корейської кухні, багато хто експериментує з різноманітними стравами, щоб відчути екзотичні смаки та нові кулінарні враження. Але на першому місці — знаменита кімчі з огірків.

Українська Південна Пальміра не гірше Мальдівів: Леся Нікітюк приїхала в Одесу й приголомшила своїм виглядом

Леся Нікітюк ніколи не відмовляє собі похизуватися своїми принадами та зробити цікаві фото з міст, де вона буває по роботі або просто відпочиває.

Рецепт на вагу золота: м’ясні гнізда з грибами та яйцями готую на всі свята. Ніхто не вірить, що це просто

Існують рецепти, які цінуються як справжній кулінарний скарб, адже їхній смак і вигляд підкорюють з першого ж погляду та шматочка. Одним із таких є рецепт м'ясних гнізд з грибами та яйцями.